Prównanie ciałka Disney VIP z Barbie Fashionistas

. .
Dzisiaj obiecany Mono przegląd ciałka Disney VIP. Jako punkt odniesienia Barbie Fashionistas.

Jak widzicie lalki Disney VIP jest drobniejsze i niższe od Barbie, za to ma większą głowę. Ciałko VIP jest bardziej matowe od FASH.


Teoretycznie obie lalki mają artykulację pod biustem, ale VIP może się tylko delikatnie obracać w lewo i prawo, tymczasem FASH może się dość śmiało wyginać w tym miejscu:VIP ma szerszą możliwość rozstawienia nóg, natomiast FASH może zrobić szpagat przód-tył.U VIP jest to niemożliwe, gdyż nogę do tyłu można odchylić co najwyżej do połowy wysokości.


Nie wiem czy wszystkie FASH tak mają, ale moja Raquelle nie zegnie nogi w kolanie do kąta prostego. W tym wypadku VIP ma minimalnie większe możliwości.


Właśnie z powodu kolan FASH nie może prosto uklęknąć (leci na twarz). Musiałam ją odchylić do tyłu, z ustawieniem VIP w tej pozycji nie było problemu mimo dużej głowy i gęstych włosów.


Obie lalki siedzą bez problemów, aczkolwiek FASH bywa nieco luźna w stawach i ciężko jest ją oprzeć na ręce. VIP ma dość sztywne stawy. Nie ma mowy o tym, żeby ręce miały jej same opadać (przynajmniej na razie).


FASH natomiast dużo ładniej zakłada nogę na nogę. VIP może co na wyżej skrzyżować kostki.


Jednak podstawową różnicą na której FASH wygrywa są artykułowane nadgarstki. Ich brak powoduje, że VIP jest dużo mniej pozowalne. Aczkolwiek w dłoniach VIP podoba mi się to, że jedna jest zwinięta, druga rozczapierzona. To dodaje im dynamiki. Ręce FASH są w tradycyjnym zwisie znanym z obrazów i rzeźb Michała Anioła.


Ostatnia, ale niezwykle ważna sprawa to stopy - od lewej: VIP, FASH, BASIC. Jak widzicie stopy VIP są dużo większe od tradycyjnych Barbiowych, ale mniejsze od Barbie Stardoll. Botki Barbie Stardoll pasują, ale  zwykłe butki latają. Buty tradycyjnych Barbie są za małe dla VIP, za to Botki VIP pasują na zwykłe lalki. Sandałki VIP są za luźne dla zwykłych lalek i za małe na Barbie Stardoll.


To by było na tyle. Jeśli ktoś ma jakieś pytania - chętnie odpowiem.


Disney VIP V.I.P body comparision, fashionistas, foot, feet, dollc, comparison barbie basic

9 komentarzy: Podziel się swoim zdaniem:

 1. Hello from Spain: very good comparison between the two bodies. I prefer the Mattel body. I always prefer the height of the Barbie. I do not like big-headed dolls. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za to porównanie, nie sądziłam, że ciałko VIP jest takie fajne. Szkoda tylko tych nieruchomych nadgarstków...
  A jak myślisz, jak wyglądałaby głowa VIP na ciele Fashionistas? Tylko nie przekładaj specjalnie, bo jak się coś uszkodzi to będę miała wyrzuty sumienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne to porównanie, tylko padłam jak przeczytałam, że "..VIP jest to niemożliwe, gdyż tylną nogę można odchylić co najwyżej do połowy wysokości". A przednią ..? :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki Elianko ^^ Już poprawiłam;)

  OdpowiedzUsuń
 5. No i gdzie te dwie lewe nogi? :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajne post porównawczo-opisowy :) Używasz kapitalnych porównań, np. w opisie rąk FASH. Bardzo mi się to podoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. hej
  ciekawe porównanie lalek
  pozdrawiam ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Z bliska VIP ma buźkę całkiem sympatyczną. Dzięki za to porównanie!

  OdpowiedzUsuń
 9. zakochałam się w TEJ serii - jaka szkoda, że jestem
  o te kilka lat do tyłu - no cóż, mam kolejne wyzwanie
  na nadchodzący 2016rok - bo ten raczej zapowiada
  się pod znakiem tonnerek...

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swoją opinię