Barbie o moldzie Mackie

. .

 Bob Mackie pierwszą Barbie stworzył w roku 1990 ("Bob Mackie Barbie"). Przy jej projektowaniu użyto moldu Superstar. W 1991 roku wyszły kolejne modele od tego projektanta -  jeden z zastosowaniem główki Superstar (Bob Mackie Platinum), a drugi z Christie (Bob Mackie Starlight Splendor). Rok 1992 przyniósł kolejne Superstarki ("Bob Mackie Empress Bride" oraz "Bob Mackie Haute Couture")

Mold o którym dziś opowiemzostał po raz pierwszy zastosowany w lalce "Bob Mackie Neptune Fantasy" z 1992 r. i to właśnie od nazwiska projektanta pochodzi nazwa potoczna tej formy.  Uśmiech "Mackówki" porównywany jest do łagodnego uśmiechu Mony Lisy i właśnie ta delikatność sprawia, że jest bardzo uniwersalny z możliwością sprawdzenia się w najróżniejszych stylizacjach. I tak też się stało - coraz częściej sięgano po niego w lalkach kolekcjonerskich, a po kilku latach zaczęto go również stosować w playline'ach. Niestety nigdy nie został on oficjalnie uznany za mold Barbie - był używany równolegle z główką Superstar i wiele wskazuje, że pierwotnie  miał ją zastąpić. Chcących zgłębić temat pozwolę sobie odesłać do wpisu Erynnis_Tages pod tytułem "Really Rad Barbie z 1998 roku- lalka, której nie było". Mimo oficjalnego wdrożenia Generation Girl, a następnie Millie -  Mackie nadal jest stosowana z powodzeniem w pojedynczych lalkach kolekcjonerskich i playline'owych.

Osobiście bardzo lubię mold Mackie ze względu na jego uniwersalność. Nawet moja skromna kolekcja pokazuje jak różnorodnie można go wystylizować.

1. Barbie Easter Treats (1999) - lalka trafiła do mnie od Pauliny. Wystylizowana w sukienkę mojego autorstwa. Zegarek pochodzi z fashiona packu "Stardoll by Barbie - Fallen Angel".

2. Cool Colors Barbie - Cool Blue (1997) - lalka o której marzyłam w dzieciństwie. Szczegółowy wpis poświęcony Cool Colors znajdziecie tutaj.

3.  Barbie Bead Blast (1997) - ta panienka również przywędrowała do mnie od Pauliny. Sukienka uszyta przeze mnie, buty z Fashionpacku Alex Russo Disney VIP, Biżuteria stworzona przez Kornelię.


1. Twilight Saga: Breaking Dawn part 2 Bella(2012) - lalka, która trafiła do mnie w pudełku. Szczegółowy opis znajdziecie tutaj. Od dłuższego czasu funkcjonuje w mojej lakowej kolekcji jako Królowa Kier. Sukienka uszyta przeze mnie, biżuteria autorstwa Kornelii.

2. Barbie Corduroy Cool (1999) - kolejna lalka, która z tego co pamiętam trafiła do mnie od Pauliny. Sukienka od jakiejś fashionistki, podobnie buty.

3. Barbie Elektra (2005) - jedna z pierwszych lalek, które trafiły  do mojej kolekcji - kupiona za jakąś groszową kwotę. Spodobało mi się to, ze patrzy w bok, co nie było wówczas zbyt popularne wśród lalek. Ubrana w sukienkę mojego autorstwa.

 Zwróćcie uwagę jak bardzo różnią się między sobą poszczególne playline'y. Mimo, że pozornie makijaż jest zbliżony, to nie było większych problemów z ich identyfikacją. Niesamowite jest również to jak bardzo makijaż Elektry i Belli odmienił te twarzyczki.

Czy Wy drodzy czytelnicy i czytelniczki posiadacie w swoich kolekcjach jakieś lalki z moldem "Mackie"?  Co o nich myślicie? Czekam na wasze komentarze.

5 komentarzy: Podziel się swoim zdaniem:

 1. Bardzo ciekawie to opisałaś. mam nadzieję, że zapamiętam. Zawsze bardziej mi się podobały barbie z zamkniętymi ustami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnie zdjęcie idealnie pokazuje jak różnorodne wcielenia mogą mieć Mackie. Jeden mold a zupełnie inne oblicza u każdej z lalek. Obok GG mój ulubiony mold dla Barbie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam jedną pannę o tym moldzie i to wystarczy. A Twoje panny są takie różnorodne, mimo że noszą tę samą twarz.

  OdpowiedzUsuń
 4. I love the Mackie mold; I would love to add more to my collection. I don't know how many have, but since I am slowly going through and blogging about my collection, I will find out!

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie wolę te "drapieżne" wersje moldu Mackie, mają charakterek. U mnie jest m.in. Sinatra, którą ogromnie lubię. :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swoją opinię