Kelly i przyjaciele

. .

 

Strasznie nudno się zrobiło na blogu, postów mało i same recenzje. Pomyślałam, że będzie miło wrócić trochę do korzeni i przyjrzeć się całej mojej kolekcji. A ponieważ mam niezwykły sentyment do słodkich buziek - postanowiłam zacząć od Kelly i jej przyjaciół. Poprzeczkę postawiłam sobie  dość wysoko, bo postanowiłam też zidentyfikować bezimienne maluchy. Misji nie udało się zakończyć w pełni, ale większość słodziaków została zidentyfikowana.

Ale nim przejdziemy do moich lalek, chciałabym was zaprosić na krótką podróż w czasie. Pierwszą laleczką w tej serii była wprowadzona na rynek w 1995 roku "Baby Sister Kelly", którą promowano reklamą widoczną na poniższym filmiku..

 
Uwaga wszystkie linki otworzą się w nowej karcie!

Siostrzyczka Barbie otrzymała uroczy buziak i blond czuprynę. W skład zestawu wchodziło łóżeczko, dodatkowe ubranko oraz szereg akcesoriów dziecięcych. To bogactwo akcesoriów było typowe dla pierwszych wydań tej lalki. W 1996 roku wychodzą m.in: "Potty Training Kelly" oraz "Bathtime fun Kelly" , a także Bedtime Fun Kelly, która jest tak naprawdę  reedycją pierwszej lalki z tej serii ze zmienioną nazwą. Pojawiły się również zestawy skupiające się na wspólnych aktywnościach Barbie i Kelly. Sa to: "Strollin' Fun Barbie and Kelly" i "Ballet Recital Barbie and Kelly" . W roku 1998 pojawia się "Tiny Steps Kelly", która jest tak urocza, ze mam nadzieję kiedyś ją zdobyć. 

Kelly dość szybko otrzymała grupę przyjaciół o zmiennym składzie, która w latach 90 funkcjonowała jako "Li'l friends of Kelly" a w latach dwutysięcznych została przemianowana na "Kelly Club". Do tego grona należeli m.in. Tommy ( brat Kena), Chelsie, Marisa, Melody, Becky, Jenny i Deidre. Lalki te były wydawane w najróżniejszych liniach tematycznych ( Wielkanoc, Święta, Haloween, reprezentacje róznych krajów, postacie z bajek itd.). Wyszły linie kolekcjonerskie np. "Kelly Nostalgic Favorites"( inspirowana pierwszymi wydaniami Barbie), "Grease" (na 30 lecie filmu), "the Wizard of Oz" i wiele, wiele innych.

W 2007 roku wyszła linia lalek "The Kelly collection" ze zmodyfikowanym ciałkiem ( urosło i wyciągnęło się) oraz  kompletnie zmienionym moldem ( Na przestrzeni lat Kelly korzystała z kilku moldów, ale ta linia dostała nowe). Swoją drogą na stronie Kattisdolls.net lalki te opisane są jako "No neck" czyli lalki bez szyi. Seria miała odświeżyć linię, ale była zwiastunem jej rychłego końca. W 2008 roku pojawiła się  iskierka w postaci Camping Family Kelly and Stacy, ale szybko się wypaliła. W roku 2010 roku Kelly (czy też Shelly jak ją mianowano na rynku europejskim) zniknęła. Jakby nigdy nie istniała. Barbie dostaje za to nową siostrę Chelsea. Ale to już zupełnie inna bajka.

Należy dodać, że dla Kelly wyprodukowano również zestawy ubranek i akcesoriów, które dzisiaj są bardzo pożądane ( Ja posiadam: "Summer Styles" i "Fashion Avenue"

Kelly w sklepach nie znajdziemy, ale na szczęście nadal można znaleźć perełki z drugiej ręki i stąd właśnie pochodzi większość lalek, które posiadam.

Wszystkie lalki będę opisywać od lewej do prawej.

1. Tooth time Kelly - w oryginale miała piżamkę, dotarła do mnie w takim ubranku.

2. Camping Family Kelly - wspomniana wyżej w rysie historycznym, dotarła do mnie z drugiej ręki w parze ze swoją siostrą Stacie. Obie mają miłe interesujące buziaki. Ubranko uszyte przeze mnie, buciki z fashionpacku dla Kelly.

3. Prawdopodobnie Baby Brother Tommy, bo ma mechanizm na plecach. Ubranko i buty z fashionpacku dla Kelly.

4. Kelly Holenderka - outfit w całości oryginalny. Lalka była sprzedawana w czteropaku - każda lalka reprezentowała inny kraj.

5. Bathtime Fun Kelly - dotarła do mnie w jakimś zastępczym ubranku. Teraz jest ubrana w zestaw balletowy pochodzący od lalek Kauflandowskich.1. Mini Musketeers Kelly - lalka promująca film "Barbie i Trzy Muszkieterki". Wygrałam ją w konkursie, dotarła do mnie w oryginalnym ubranku, ale przebrałam ją w sukienkę i buty od Pauli z Kauflanda, ponieważ jakoś lepiej mi pasowały  do jej urody. Opaska od Barbie.

2. Li'l Friends of Kelly Melody - lalka dotarła do mnie w ubranku zastępczym. W oryginale miała strój zimowy, tutaj ubrana w sukienkę od Pauli z Kaufflanda.

3. Lalka, której nie udało mi się zidentyfikować. Obstawiam, ze to jakaś Melody lub Suzie.

4. Lalka, którą kupiłam jako Kelly, ale aktualnie wydaje mi się, że to klonik. Ubrana w płaszczyk z zestawu Fashion Avenue i butki od Mini Musketeer.


1. Bumblebee Melody - Była moim lakowym graalem przez długi czas. Dostałam ją na urodziny od narzeczonego ( wówczas jeszcze chłopaka).
 
 2. Swan Lake Marisa - Lalka promująca film "Barbie z Jeziora Łabędziego". Ubranko z fashionpacku Kelly. Buty od Pauli z Kauflanda.

3. Li'l friends of Kelly Chelsie. Ubranko z fashionpacku Kelly, butki z AliExpress

4. Li'l friends of Kelly Marisa. Ubranko od Pauli z Kauflanda.
 
5. Island Princess Kelly  - lalka promująca film "Barbie jako Księżniczka Wyspy". Ubranko i buty od Pauli z Kauflanda.

Bathtime Fun Kelly - wspomniana w rysie historycznym. Trafiła do mnie z ogłoszenia na Facebooku.  Mam dla niej ręczniczek i szlafroczek z kaczuszką jak widać na załączonym obrazku. Lalka ma w plecach mechanizm, który sprawia że chlapie wodą. Jak dla mnie to rozkoszne maleństwo.

Strolin' Fun Kelly - jedna z moich ulubionych lalek. Gumowa zębatka w wózku przekłada kręcenie się kółek na machanie rączką przy pomocy mechanizmu w plecach lalki. Można to obejrzeć na filmiku, który jest podlinkowany w rysie historycznym. Kiedy próbowałam zidentyfikować inne laki odkryłam, że mam sukienkę od tej laki na Melody/Susie. A sukienka ze zdjęcia należy do Chelsie. Czasem trzeba się naprawdę zagłębić, żeby wychwycić  te rzeczy.

Podsumowując dzisiejszy post - jestem wielką fanką Kelly/Shelly i jej przyjaciół i bardzo żałuję, że została wymazana z życiorysu Barbie. Przez długi czas nie byłam fanką zabawek z mechanizmami - do czasu gdy dorwałam się do Strolin' Fun. To, że po 25 latach mechanizm nadal działa i to bez baterii jest niesamowite. Niestety Chelsea nie ma już dla mnie tego blasku i czaru co Kelly. Mam jedną i to mi wystarczy.

Gdybym miała wybrać ulubioną trójkę to wskazałabym: Bumblebee Melody, Bathtime Fun Kelly i Strollin' Fun Kelly. A wam która z gwiazd dzisiejszego odcinka podoba się najbardziej? Czy wy też zastanawiacie się co się stało z Kelly?


2 komentarze: Podziel się swoim zdaniem:

Zostaw swoją opinię