Poznajcie Maureen!

. .
Imię samo się. Jakoś. Jakoś oznacza od myśli do myśli, od słowa do słowa i PAF! Już sobie jest. Moja pierwsza BB ma na imię Maureen. droga skojarzeń, która zaprowadziła mnie do tego imienia jest długa i skomplikowana, ale w sumie ciekawa. 

Zaczęło się od tego, że ta sama lalka na blogu "Gotowi na Wszystko" nosi imię Bree - po rudowłosej bohaterce  serialu "Gotowe na wszystko". Aktorka odtwarzająca tę rolę w filme nazywa się Marcia CrossMarcia - tak miała na imię bohaterka innego lubianego przeze mnie serialu "Brady Bunch". A aktorka, która tę rolę odgrywała przez wszystkie sezony nazywała się Maureen McCormick. Warto przy tym zauważyć, że Maureen w 1964 roku wystąpiła w kilku reklamach lalki Barbie między innymi Twist'nTurn Barbie.


Zasadniczo na serial Brady Bunch trafiłam właśnie dzięki reklamie Living Barbie i Maureen McCormick, dlatego imię jest moim zdaniem idealne. A wam jak się podoba? 

I tak abstrahując od tematu to czyżby Living Barbie była pierwszą artykułowana Baśką?5 komentarzy: Podziel się swoim zdaniem:

 1. Bardzo dobre imię :) witamy więc Maureen :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Maureen w naszym lalkowym gronie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam, że świetnie dobrałaś jej imię :)
  Cudowna jest ta Basics, być może i mnie uda się ja kiedyś dorwać...

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna lalka! Zastanawiałam się czy jej nie kupić dla tych pięknych rudych włosów, żeby dopełniła kolekcję Basics, ale w końcu uznałam, że mam już jedną lalkę z headmoldem goddess i musiała ustąpić miejsca innej :)
  Maureen - to imię brzmi troszkę tajemniczo i baaaardzo do niej pasuje:)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swoją opinię