Top i spodnie dla Ever After High

. .
Mam nadzieję, że nie czujecie się zaniedbani, bo ostatnio dużo mniej czasu spędzam przed komputeren, ale też nie szyję tak energicznie jak mam w zwyczaju. Ot chyba jesienna chandra mnie nawiedziła. 

I nawet nowo zamówiona do dużego pokoju rogówka nie cieszy mnie tak jak powinna. Po pierwsze nie znalazłam jeszcze chętnego na adopcję starego łóżka, po drugie wybrałam trochę inny model niż pierwotnie zamierzałam.  Praktyczność zmusiła do rezygnacji z energetycznego fioletu na rzecz stonowanych szarości - choć od początku chciałam szarą kanapę, ze skórzanymi wstawkami.

Sęk w tym, że wybrałam bardziej "designerski" model z zagłówkami, i przeszyciami (znowu praktyczność, bo tylnego oparcia nie opuszcza się nawet przy rozkładaniu łóżka, dzięki czemu ściana jest zawsze pod ochroną), a chciałam na maksa prostą formę. W sklepie ten narożnik przyciągnął moją uwagę tylko dlatego, że był w moim ukochanym fioletowym kolorze. Niestety nie było fioletowej ekoskóry na boki (a nie chcę,żeby pies zostawiał swoją sierść na nich za każdym razem, gdy przejdzie w pobliżu), poza tym obawiałam się, że będzie za dużo tego fioletu (zasłony, ściany, doniczki itd). Dlatego wybraliśmy szarości. Niestety czuję się jakbym kupowała w ciemno, mimo że wybrałam tkaniny, które podobały mi się na innych meblach...Uspokoję się chyba dopiero jak zobaczę gotowy produkt, czyli za jakieś dwa tygodnie. Trzymajcie kciuki żeby było dobrze.

Dość jednak marudzenia, przejdę do meritum - czyli kolejnej porcji ubranek dla dziewczyn z Ever After High. Tym razem na tapecie spodnie i koszulka o geometrycznej formie. Muszę przyznać, że krojenie spodni idzie mi co raz lepiej. Z początku wszystkie wychodziły strasznie workowate, ale w końcu udaje mi się je jako tako dopasować do figury.


Przejdźmy zatem do szycia.

Wykrój w pełnym rozmiarze wyświetli się wam po kliknięciu w link. Poniżej umieściłam miniaturkę. Wykrój został rozmieszczony na kartce A4, dlatego po wydrukowaniu w tym formacie powinny być dobre proporcje ale dla pewności upewnijcie się, że  odcinki 5 cm rzeczywiście tyle mierzą. Linie ciągłe, to te po których powinny iść szwy. Przerywanymi liniami oznaczyłam zapas materiału na szwy. Osobiście wykrój wycinam bez tego zapasu, a zapas na oko dorysowuję już na materiale. W tym konkretnym przypadku przerysowując wykrój należy nanieść także punkty złożenia.Wystarczy zaznaczyć je kropeczką na zapasie, przerysowując wykrój.
Instrukcja szycia spodni:

1. Kroimy następujące elementy wykroju:

(1) nogawka spodni x2 (części muszą być swoim lustrzanym odbiciem)

2. Zszywamy nogawki ze sobą w kroku od przodu do połowy tyłu (tył jest tam, gdzie są większe zapasy na zapięcie)

3. Podwijamy dolne brzegi nogawek do wewnątrz i wykańczamy stębnówką.

4. Teraz formujemy nogawki. Składamy je od dołu i spinamy szpilkami ku aż do góry. Zszywamy.

4. Zawijamy górne zapasy na szwy, spinamy szpilkami i przymierzamy spodnie lalce, aby upewnić się, że nie są zbyt głębokie lub zbyt płytkie.

5. Wykańczamy górę stębnówką. Możemy też wyhaftować tym ściegiem udawane kieszenie i zapięcie na przodzie.

6. Ponownie przymierzamy spodnie lalce i zawijamy zapasy na zapięcie, tak aby w talii zachodziły na siebie na szerokość zatrzasku. Stębnujemy i przyzywamy zapięcie. Gotowe.


Instrukcja szycia koszulki:

1. Kroimy elementy wykroju w następujących ilościach:

Góra przodu (2) x1
Góra tyłu (3) x 2 (części muszą być lustrzanym odbiciem)
Dół przodu x1
Dół tyłu x2 (części muszą być lustrzanym odbiciem)

2. Zszywamy góry z dołami.

3. Układamy zakładki na przodzie tak, aby dolna zakładka kończyła się idealnie na szwie, a następnie wszystkie zakładki stębnujemy.


4. Wykańczamy góry tuniki podwijając do wewnątrz zapasy i stębnując je.

5. Zszywamy boki tuniki.

6. Zszywamy tył tuniki do połowy.

7. Wykańczamy dół tuniki.

8. Przymierzamy tunikę lalce i zawijamy zapasy na zapięcie tak, aby u góry zachodziły na siebie na szerokość zatrzasku. Stębnujemy i przyszywamy zapięcie.

9. Przyzywamy ramiączka z przodu (ok 9 mm od szwów bocznych).

10. Wywracamy bluzkę na lewą stronę i zakładamy lalce. Przymierzamy ramiączka lalce i zaznaczamy ołówkiem ich miejsce. Pamiętajcie, że powinny być napięte. Można je od razu przyszyć, ale trzeba uważać, by nie uszkodzić lalki.

Tunika gotowa:


Myślę, że ten wykrój dla Everek daje duże możliwości personalizacji - spodnie można skrócić, w tunice zróżnicować materiały na górę i dół i tak dalej:)

Życzę udanego szycia i pozdrawiam ciepło.

Natalia.

7 komentarzy: Podziel się swoim zdaniem:

 1. Wykrój super i gotowe projekty również! Bardzo fajna ta panna i kolory stroju wybrałaś dla niej idealne!
  Rogówka okaże się na pewno doskonała, choć oczywiście lekki niepokój pewnie Cię nie opuści aż do jej dostarczenia. Też mam tak samo.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Będzie dobrze, szarości dobrze komponują się z fioletem. Ciuszki jak zwykle bajeczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super te ciuszki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie martw się napewno będzie super :) a uszytki jak zwykle fajoskie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello from Spain: great top. I like many of your creations. Pants feel great. Great styling. This doll is very trendy. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyszło pięknie! Jaka z niej teraz stylowa panienka :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw swoją opinię